Austria - ÖFB Cup
July 19
FT
USK Anif
Sturm Graz
FT
Ask-Bsc Bruck/Leitha
Ried
FT
SK Treibach
1 - 2
Wattens
FT
Langenegg
SK Austria Klagenfurt
AET
ASK Ebreichsdorf
SV Lafnitz
FT
Asco Atsv Wolfsberg
AS Koma Elektra
FT
FC Kitzbuehel
FC Wacker Innsbruck
FT
SV Hall
FC Juniors OO
FT
TUS Bad Gleichenberg
Vorwaerts Steyr
FT
FC Gleisdorf 09
ASV Drassburg
FT
Seekirchen
Amstetten
FT
Union Gurten
FC Zell am See
FT
Wiener SK
Dornbirn
FT
FC Mauerwerk
Fc Marchfeld Donauauen
FT
Parndorf
Salzburg
July 20
FT
FC Wolfurt
Floridsdorfer AC
FT
Asko Kottmannsdorf
Austria Wien
FT
SC Pinkafeld
Mattersburg
FT
SV Gloggnitz
SKN St. Poelten
AET
Wiener Viktoria *
Hartberg
FT
ATSV Stadl Paura
Austria Lustenau
FT
WSC Hertha
Hohenems
FT
Kufstein
Altach
FT
SAK Celovec/Klagenfurt
Wolfsberger AC
FT
Edelweiss Linz
Admira Moedling
FT
SV Leobendorf
0 - 5
BW Linz
FT
FCM Arkadia Traiskirchen
SV Horn
FT
USV Weindorf ST Anna AM Aigen
Kalsdorf
FT
Voecklamarkt
LASK
FT
SC Neusiedl am See 1919
Grazer AK
July 21
18:15
Allerheiligen
Rapid Wien
19:00
Schwaz
? - ?
Kapfenberger SV
Austria - Regionalliga West
June 7
FT
Dornbirn
2 - 1
Kufstein
FT
Schwaz
USK Anif
FT
SK Bischofshofen
Hohenems
FT
SV Groedig *
FC Kitzbuehel
FT
Reichenau
Pinzgau Saalfelden
FT
Seekirchen
Woergl
Austria - Bundesliga
July 26
21:45
Rapid Wien
Salzburg
July 27
18:00
Admira Moedling
Wolfsberger AC
18:00
Wattens
Austria Wien
July 28
18:00
LASK
? - ?
Altach
18:00
Sturm Graz
? - ?
SKN St. Poelten
18:00
Mattersburg
? - ?
Hartberg
Austria - Erste Liga
July 26
20:10
BW Linz
Kapfenberger SV
20:10
Dornbirn
? - ?
Austria Lustenau
20:10
FC Liefering
Amstetten
20:10
Vorwaerts Steyr
FC Wacker Innsbruck
20:10
SV Lafnitz
FC Juniors OO
20:10
Ried
SK Austria Klagenfurt
20:10
Austria Wien (A)
SV Horn
July 28
11:30
Floridsdorfer AC
Grazer AK
Austria - Regionalliga East
August 2
20:00
SC Neusiedl am See 1919
? - ?
SV Leobendorf
20:30
ASK Ebreichsdorf
? - ?
Ask-Bsc Bruck/Leitha
20:30
ASV Drassburg
? - ?
SV STRIPFING
20:30
FC Mauerwerk
? - ?
Wiener SK
20:30
Fc Marchfeld Donauauen
? - ?
Mattersburg (A)
20:30
FCM Arkadia Traiskirchen
? - ?
Wiener Viktoria
August 3
18:30
Wiener Neustadt
? - ?
SC Team Wiener Linien
July 26
20:00
FC Gleisdorf 09
? - ?
Sturm Graz (A)
20:00
SC Weiz
? - ?
Allerheiligen
20:00
TUS Bad Gleichenberg
? - ?
FC Wels
20:00
Voecklamarkt
? - ?
Wolfsberger AC (A)
20:00
WSC Hertha
? - ?
Deutschlandsberger SC
July 27
18:00
ATSV Stadl Paura
? - ?
USV Weindorf ST Anna AM Aigen
18:00
SV Ried II
? - ?
Union Gurten
19:00
Asco Atsv Wolfsberg
? - ?
Kalsdorf
August 18
15:00
Ffc Vorderland
? - ?
Fc Wacker Innsbruck
15:00
SG Usc Landhaus/Austria Wien
? - ?
Fc Sudburgenland
15:00
SV Horn
? - ?
Fc Bergheim
15:00
SV Neulengbach
? - ?
SK Sturm Graz
15:00
Skv Altenmarkt
? - ?
SKN St. Polten